W ramach XXXIV edycji Ogólnopolskiego Kongresu Prawa Pracy we Gdańsku spotykają się Prezesi, Dyrektorzy HR, Managerowie HR, Specjaliści ds. Kadr i Płac, Specjaliści HR, Radcowie Prawni oraz Specjaliści ds. Administracji, by dowiedzieć się o kluczowych zmianach 2016 oraz nowelizacjach przepisów KP czekających nas w 2017 roku.
Tematem przewodnim tego dwudniowego wydarzenia są zmiany w prawie pracy, kontrowersyjne i trudne przypadki, z jakimi działy HR będą musiały zmierzyć się w 2017 roku. Kongres skierowany jest do specjalistów działów HR, pracowników działów kadr i płac, księgowości oraz członków zarządów firm
Kongres poprowadzą specjaliści w dziedzinie szeroko pojętego biznesu: Magdalena Fedor i Karol Zamojski.
Podczas Kongresu dowiedzą się Państwo m.in. o praktycznych aspektach zmian w urlopach związanych z macierzyństwem, które weszły w zeszłym roku, kogo obejmują nowe przepisy dotyczące zmiany stawek umów cywilnoprawnych, jakie są nowe zasady kontroli przedsiębiorców, wytłumaczymy na czym polega poprawność delegowania pracowników (procedury, możliwości, obowiązki, zezwolenia), a także wiele innych aspektów dotyczących zmian w Prawie Pracy.
Udział zarówno w Kongresie, jak i podczas warsztatów może stanowić wspaniałą okazję do podjęcia dyskusji z ekspertami z zakresu Prawa Pracy.
Program konferencji:
9.15 – 9.45 „Możliwość odwołania od rozwiązania umowy o pracę w świetle zmian od 1 stycznia 2017” Prelegent: Magdalena Wałdowska
10.15 – 11.00 „Nowe zasady kontroli przedsiębiorców od 1 stycznia 2017 r.” Prelegent: Monika Jurkiewicz
11.30 – 12.15 „Delegowanie pracowników do pracy zagranicę oraz zatrudnianie cudzoziemców w Polsce po zmianach 2016/2017” Prelegent: Paweł Ziółkowski
13.15 – 14.00 „Minimalna stawka godzinowa od 1 stycznia 2017 – kto zyskuje a kto traci?” Prelegent: Anna Otawa – Tarakan
14.30 – 15.45 „Urlopy i inne zwolnienia związane z macierzyństwem po roku od zmian” oraz „Propozycje zmiany ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych od 1 czerwca 2017” Prelegent: Piotr Ciborski
Drugiego dnia Piotr Ciborski poprowadzi warsztat „Jak poprawnie zatrudnić i zwolnić pracownika? – wybrane aspekty, nowe przepisy i planowane zmiany w 2017 r.” W ramach warsztatu poznają Państwo zgodny z Kodeksem Pracy proces zatrudnienia jak i zwolnienia pracownika. Przybliżymy ostatnie i planowane zmiany w przepisach, wskażemy pułapki oraz korzyści wynikające z tych zmian. Odpowiemy na Państwa pytania i wątpliwości, usystematyzujemy wiedzę, którą Państwo już posiadają tak by ułatwić Państwu poruszanie się w skomplikowanych przepisach.
Program warsztatu:
- Doświadczenia po rocznym stosowaniu przepisów Kodeksu pracy w zakresie terminowych umów o pracę (wejście w życie: 22 luty 2016 r.).
- Zmiany przepisów Kodeksu pracy od dnia 1 września 2016 r., w zakresie wręczenia pracownikowi umowy o pracę przed dopuszczeniem go do pracy – likwidacja tzw. Syndromu pierwszej dniówki.
- Zmiana zasad wydawania świadectw pracy w przypadku kontynuacji zatrudnienia u tego samego pracodawcy – od dnia 1 stycznia 2017 r.
- Nowy wzór świadectwa pracy likwidujący luki związane z wejściem w życie w 2016 r. nowych przepisów związanych z rodzicielstwem – od dnia 1 stycznia 2017 r.
- Nowe „wytyczne” MRPiPS do wypełniania świadectw pracy – od dnia 1 stycznia 2017 r.
- Zakaz dyskryminacji przy rekrutacji pracowników.
- Ustanie zatrudnienia wskutek porozumienia stron.
- Jak prawidłowo i skuteczne wypowiedzieć, rozwiązać bez wypowiedzenia z winy pracownika, umowę o pracę.
- Rozwiązanie umowy o pracę z powodu wyczerpania okresu zasiłkowego.
- Czy dopuszczalne jest rozwiązanie umowy o pracę na skutek tzw. porozumienia pomiędzy zakładami.?
- Konieczność współdziałanie ze związkami zawodowymi w indywidualnych sprawach pracowniczych w świetle orzecznictwa SN; propozycje zmiany ustawy o związkach zawodowych.
- Ochrona przedemerytalne obecnie i od 1 października 2017 r.
- Założenia do ustawy o digitalizacji akt osobowych i dokumentów związanych z zatrudnieniem – od 1 lipca 2017 r.
- Projekt zmiany przepisów Kodeksu pracy w zakresie składania oświadczeń woli w wersji elektronicznej – od 1 lipca 2017 r.